Gaz płynny w przemyśle – do czego jest wykorzystywany i jakie ma zalety?
Gaz płynny jest paliwem znajdującym zastosowanie nie tylko na potrzeby gospodarstw domowych, ale także przemysłu. Dla wielu firm jest to doskonałe źródło energii odznaczające się licznymi zaletami.
Gaz płynny – dlaczego warto?
Na zastosowanie gazu płynnego w przemyśle warto postawić z kilku powodów. Przede wszystkim jest to bardzo wydajne paliwo, które pod względem kaloryczności kilkukrotnie przewyższa różne paliwa stałe. Poza tym gaz jest czysty i spala się praktycznie w całości, a podczas tego procesu nie powstają substancje szkodliwe dla środowiska. Ponadto montaż i obsługa całej instancji są bardzo proste, a pojemność zbiornika da się bez problemu dopasować do konkretnych oczekiwań i preferencji. Umowa ze sprawdzonym dostawcą, np. z Amerigas, to gwarancja wysokiej jakości usług obejmujących montaż, serwis, profesjonalne wsparcie techniczne oraz regularne dostawy paliwa. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej o pakietach dla biznesu i wybrać wariant najlepszy dla firmy.
Gaz płynny w przemyśle – zastosowanie
Gaz płynny jako paliwo zdaje egzamin w wielu branżach przemysłu. Oto najważniejsze przykłady:
- przemysł metalurgiczny
W przemyśle metalurgicznym gaz płynny umożliwia m.in. termiczną obróbkę metali, nawęglanie stali, wytapianie metali i ich uszlachetnianie, opalanie wypływek i pieców grzewczych służących do podgrzewania materiałów używanych do obróbki plastycznej, podgrzewanie blach itp.
- spawalnictwo
Spawalnictwo to kolejna gałąź przemysłu wykorzystująca gaz ziemny na szeroką skalę. Służy on do zasilania maszyn do cięcia stali, a dzięki zastosowaniu palników tlenowo-propanowych nie dochodzi do przegrzania materiału.
- budownictwo drogowe i tradycyjne
Przy budowie dróg potrzebny jest różnorodny sprzęt – sporo maszyn zasilanych jest właśnie gazem płynnym. Podobnie sprawa wygląda z tradycyjnym budownictwem, gdzie za pomocą omawianego paliwa odmraża się grunt, osusza budynki oraz oświetla i ogrzewa pomieszczenia, a także tnie się, lutuje i podgrzewa elementy wykonane z metalu.
- motoryzacja
Przemysł motoryzacyjny również docenia zalety gazu płynnego, np. od Amerigas. Opinie na temat paliwa dostarczanego przez tę firmę potwierdzają jego walory. Koncerny działające w branży motoryzacyjnej używają go m.in. do lakierowania pojazdów, produkcji kół zębatych i zaworów etc.
- produkcja tworzyw sztucznych
W produkcji tworzyw sztucznych, które powstają dzięki rozwiązaniu w postaci technologii wtryskowej, gaz płynny jest chętnie stosowany. Zasila linie technologiczne, pomaga w skutecznym przetwarzaniu odpadów z tworzyw itd.