Pompy ciepła w budynkach o konstrukcji szkieletowej

Energooszczędne budynki szkieletowe są coraz częściej budowane w Polsce. Warto wiedzieć, że poza kolektorami słonecznymi, pompy ciepła są najbardziej energooszczędnym źródłem energii. Dodatkowo te urządzenia filtrują powietrze i pełnią funkcję klimatyzatora. Poniżej dokładnie zostanie przedstawione, dlaczego warto stosować pompy ciepła w domach szkieletowych.

Czynniki ekonomiczne

Może wydawać się, że pompa ciepła do drogie urządzenie, ale w dłuższej perspektywie jej stosowanie przynosi wiele oszczędności. Warto wiedzieć, że inwestując w pompę  możemy zaoszczędzić na stolarce okiennej kupując okna tańsze, nieotwierane. Posiadanie tego urządzenia eliminuje też koszt ewentualnego zakupu klimatyzatora.

Największe oszczędności wynikają jednak z różnicy w kosztach ogrzewania oraz podgrzewania wody.  Pompa ciepła to o nawet 70% niższe rachunki w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym. W przypadku budowy domów szkieletowych (http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/wazne-elementy-wykonawcze-w-budynkach-w-technologii-szkieletowej)  zastosowanie tego rozwiązania może dostarczyć dodatkowe oszczędności poprzez obniżenie temperatury w pomieszczeniach podczas naszej nieobecności.

Dobry mikroklimat

Pompa ciepła pozwala nie tylko na ogrzewanie domu zimą, ale także chłodzenie jego latem.  Dzięki temu zawsze możemy się czuć w domu komfortowo i to bez uruchamiania kolejnych urządzeń. Warto też dodać, że powietrze, które krąży w domu jest filtrowane i osuszane dzięki czemu jest mniej kurzu i pyłu.

Wygoda

Jeśli budowa domu szkieletowego przewiduje montaż pompy ciepła, to najczęściej jej sterowanie jest częścią systemu inteligentnego domu.  Dzięki temu wystarczy ustalić harmonogram temperatur rocznych i dobowych, a urządzenie samo będzie „pilnować” realizacji tego planu. Jeśli w pomieszczeniach zamontowane są czujniki ruchu to można ogrzewanie zaprogramować tak, aby tylko wtedy gdy ktoś z danego pokoju korzysta nagrzewać je do określonej temperatury. Z łatwością można też ustawić inne poziomy temperatury dla różnych pomieszczeń np. trochę chłodniej w sypialni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij