Do czego służy podkładka koronkowa

Do czego służy podkładka koronkowa?

W mocowaniach stosowane są różnego rodzaju elementy. Mają one na celu wzmocnienie łączenia. Wśród nich znajdują się również podkładki koronkowe, określane też jako zębate. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie znajdują zastosowanie podkładki koronkowe i jakie jeszcze zabezpieczenia używane są pod śruby?

Rodzaje podkładek pod śruby

Podkładki to elementy przydatne, a czasami nawet niezbędne w wielu połączeniach. Zwiększają one pewność i stabilność łączenia. Umieszczane są między nakrętką a materiałem, który jest do niej mocowany. Różne są rodzaje takich elementów. Wymienia się podkładki zwykłe, których główną funkcją jest ochrona np. przed zgnieceniem, podkładki zabezpieczające przed odkręcaniem i podkładki wyrównujące. Ponadto elementy te można podzielić ze względu na ich kształt. Zgodnie z tą klasyfikacją wyróżnia się podkładki spiralne, zębate (koronkowe), stożkowe, łukowe, faliste i wachlarzowe.

Gdzie kupić podkładki koronkowe?

Podkładki pod śruby i to różnego rodzaju znajdują się w ofercie sklepów budowlanych. Jeśli nie masz czasu na poszukiwanie odpowiedniego elementu w marketach stacjonarnych, podkładki koronkowe kupisz online, również na incop.pl. Stanowią one zabezpieczenie dla całych konstrukcji, są ważnym elementem mocującym. Bez nich stosowanie niektórych maszyn mogłoby być ryzykowne. Podkładki zębate chronią przed obluzowaniem, stosowane są nie tylko w przypadku materiałów metalowych, ale i drewnianych.

Zastosowanie podkładek pod śruby

Podkładki pod śruby, zarówno te koronkowe, jak i inne, mają dosyć szerokie zastosowanie. Z powodzeniem stosuje się je w pracach domowych, jak i przemysłowych. Jeżeli chodzi o branże, w których takie podkładki są właściwie niezbędne, wymienia się elektronikę, budownictwo, wytwórstwo, meblarstwo, różnego rodzaju przemysł. Przydają się również w wielu pracach remontowych.

Podkładki pod śruby znajdują zastosowanie na placach budowy, przy produkcji mebli, sprzętów, oświetlenia, w różnego rodzaju konstrukcjach. Często wykorzystuje się je także w pracach wykończeniowych.

Podkładki pod śruby – z czego są wykonywane?

Wbrew pozorom podkładki pod śruby nie są wyłącznie metalowe, choć tych jest oczywiście najwięcej. Przeważnie elementy te są stalowe lub mosiężne. W sklepach można jeszcze kupić podkładki ocynkowane. Nie jest to jednak jedyny materiał, z którego wykonuje się takie elementy. Wyróżnia się jeszcze podkładki miękkie, a te produkowane są z tworzyw sztucznych, np. z poliamidu lub PCV. Ciekawą propozycją są podkładki uszczelniające. Ich zadaniem jest osłona połączenia przed negatywnym działaniem słońca, mrozu czy deszczu. Takie podkładki przeważnie powstają z polietylenu. Zębate podkładki natomiast są najczęściej wykonywane z ocynkowanej stali. Wyróżniają się one charakterystycznym kształtem, który zapewnia idealne dopasowanie się do rowków w nakrętkach. Dzięki takiej nietypowej konstrukcji świetnie spełniają one swój cel, zabezpieczają śruby przed poluzowaniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij